vaspo
 
نویسندگان
لینک دوستان
لینکی ثبت نشده است
پیوندهای روزانه
لینکی ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

اغلب کودکان در سنین کم شروع به دروغ‌گویی می‌کنند و این رفتار باعث نگرانی والدین می‌شود. این ترفندها به واکنش شما کمک خواهد کرد. ...

احساس غرور کنید
دروغ گفتن کودک نوپای ما در حدود دو سالگی شروع می‌شود. بر اساس یک تحقیق علمی این دروغ‌گویی نشانه‌ای از خلاقیت و هوش کودک است. دفعه‌ی بعدی که کودکتان گفت او اتاق را به هم نریخته است از دست او عصبانی نشوید. اما چرا بعضی کودکان در سنین پایین‌تر دروغ را شروع می‌کنند و چه چیزی باعث این اختلاف در آن‌ها می‌شود؟ می‌توان به‌طور خلاصه گفت این دسته از کودکان باهوش‌ترند.


توجه به انگیزه آن‌ها
کودکان اغلب به‌سختی می‌توانند بین واقعیت و رؤیا تفاوت قائل شوند. این تصورات خیالی برای سن کودک مناسب‌اند. حتی برخی از آن‌ها ممکن است برای آماده کردن خودشان برای مبارزه با یک کار پر چالش دروغ بگویند. بنابراین اگر کودکتان می‌گوید در باشگاه یک کار خیلی سخت را انجام داده است و می‌دانید این کار را انجام نداده با او بحث نکنید. شاید او در ذهن خود موفقیت‌های آینده‌اش را می‌بیند.

پیشگیری از دروغ گفتن کودک
دروغگویی کودک باعث نگرانی والدین می‌شود

استفاده از روش تقویت مثبت
در مواردی که بحث امنیت مطرح است یافتن حقیقت ضروری است. به‌جای اینکه کودک را برای دروغ‌گویی تنبیه کنید به او بگویید " من سعی می‌کنم خودم متوجه حقیقت بشوم. اما اگر خودت بگویی واقعاً چه اتفاقی افتاده است بسیار خوشحال خواهم شد."

با او یکدل باشید
اگر می‌دانید کودکتان به خاطر ترس از واکنش شما دروغ می‌گوید به او واکنش‌هایی بدون قضاوت نشان داده و برایش فضایی امن ایجاد نمایید. مثلاً بگویید : من شنیدم گفتی تو برادرت را نزدی. اما کسی او را زده است. اجازه بده هر زمان که فکر می‌کنی ممکن است کسی به شما ضربه بزند من بدانم تا بتوانم شما را حفظ کنم. »

 

منبع: wiki.5040.ir

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۶:۳۵ ] [ admin ]
[ ]
.: Weblog Themes By isblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعی ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب